Fotografia ślubna to przede wszystkim radość i uchwycone przez fotografa szczęście Pary Młodej. Nie ma nic piękniejszego jak uśmiechnięci, zakochani w sobie ludzie. To ważne, by umieć dostrzec ten blask w oku, by uchwycić ten najwłaściwszy moment wspólnego pozowania, by potrafić cieszyć się razem z Nimi. Wierzę, że potrafię nawiązać bardzo dobry kontakt z klientami, sprawić, aby poczuli się zrelaksowani, zadowoleni, niczym nieskrępowani. Ważna jest szczerość i otwartość moja, ale też modeli. Musimy sobie zaufać, ja z kolei zawsze staram się zarazić humorem, radością, chcę by Młoda Para cieszyła się nową sytuacją, jaką jest pierwsza, poślubna sesja zdjęciowa. Plener, ta otwarta przestrzeń dodatkowo wzbogacają sytuację. Nie do końca da się przewidzieć pogodę, zmiany atmosferyczne, jednakże właśnie to wszystko powinno dodatkowo pozytywnie wpływać na efekt końcowy zdjęć ślubnych.

Tak jak przyroda jest nieprzewidywalna, taka też może być nasza współpraca, oczywiście chodzi mi o pozytywy. Fotograf i Para Młoda muszą dobrze czuć się w swojej obecności – to tyczy się zarówno fotografowania uroczystości, jak i sesji zdjęciowej. Lata praktyki zawodowej nauczyły mnie dbałości nie tylko o szczegóły kadrowania, ale także te w kontakcie z drugą osobą. Staram się być jak najlepszym obserwatorem, wczuć się w sytuację klientów, być pomocnikiem, a jednocześnie zbytnio nie narzucać swojej obecności.
Każdy fotograf staje się na czas robienia zdjęć przyjacielem. Chcę by fotografowane przeze mnie Młode Pary czuły się dobrze, wiedziały, że mogą mi zaufać, ale też nie bały się dopytać, czy opowiedzieć o własnej wizji zdjęć. To zrozumiałe – w końcu efekt końcowy najbardziej ma się podobać właśnie Im. Ja, jednakże, także muszę się z nim pozytywnie czuć, gdyż jestem profesjonalistą, zależy mi, aby wszystko co wyszło spod moich rąk odpowiadało moim wymaganiom. A zapewniam, zawsze pracuję na najwyższych obrotach, nie sprawia mi radości robienie czegoś, co może okazać się średniej jakości. Zdjęcia profesjonalnego fotografa to następstwo wielu godzin pracy, wielu pomysłów, wielu lat doświadczenia. I właśnie na takich zasadach opiera się pasja.

Pierwszą część sesji ślubnej zaczęliśmy już po ceremonii w kościele. Zdawałem sobie sprawę, że mamy bardzo mało czasu – następnego dnia Młodzi wyjeżdżali już do domu, który jest kilka tysięcy kilometrów dalej. Na szczęście nazajutrz Asia i Damian byli w pełni sił i gotowi do zmierzenia się z dalszą częścią sesji zdjęciowej. Czasu nie mieliśmy dużo… zatem kilka zdjęć ślubnych w Słupsku, szybko do samochodu i ruszyliśmy nad morze. Pogoda nie była sprzyjająca, żar lał się z nieba, godzina do fotografowania też nie najlepsza. Niekiedy fotograf nie ma wpływu na wybór pory dnia przy fotografowaniu. Wspólnymi siłami daliśmy radę… sms, który dostałem od Asi po obejrzeniu zdjęć, nakręcił mnie pozytywnie, w takich momentach czuje się siłę i chęć dalszego tworzenia.

Asia i Damian – Ślub Słupsk

Asia i Damian – Ślub Słupsk

Asia i Damian – Ślub Słupsk

Asia i Damian – Ślub Słupsk

O mnie | Oferta | Portfolio | Poradnik Ślubny | Kontakt | Strona Główna