Czy fotografia ślubna może stać się sztuką? Przy wykonywaniu tych wyjątkowych zdjęć często zadaję sobie to pytanie. Po wieloletnich doświadczeniach w fotografii artystycznej, mogę z pewnością stwierdzić, że tak. Nie jest to jednak takie proste… Oprócz talentu należy również nabyć umiejętność godnego traktowania i odpowiedniego podejścia do tego typu prac. Chodzi mi tutaj głównie o rzetelne wykonywanie zdjęć, o doskonałym kontakcie z Parą Młodą oraz o dokładnym przeanalizowaniu potrzeb moich klientów. Podejście na zasadzie czystego traktowania zdjęć jako zarobku znacznie obniża wartość artystyczną fotografii ślubnej. Tworząc coś z pasją oddajemy tu dużą część siebie, swoją wrażliwość, swoje spojrzenie na świat – świat fotografa ślubnego.

Dzięki tym zdjęciom nasze światy poniekąd łączą się. To na tych fotografiach stykają się pomysły fotografa oraz Młodej Pary. Każde z nas chce przez nie coś powiedzieć, pokazać, odkryć. Jest to również, zapewne, nowa, warta przeżycia, radosna sytuacja w jakiej znajdują się moi klienci. Mogą obcować ze sobą zupełnie na nowej płaszczyźnie. Chęć uwiecznienia, ale też pokazania miłości, dodatkowo ją u Nich pogłębia. Cieszę się, gdyż będąc fotografem mogę zaznawać niezwykle pozytywnej energii od wielu ludzi. Taką samą też staram się przekazywać dalej, poprzez kontakt z Młodą Parą podczas robienia zdjęć, tworząc niezapomniane kadry, wywołując je, patrząc na reakcje oglądających fotografie. Do daje tzw. kopa do dalszego działania. Jeśli nasze wizje zbiegły się i stworzyły coś silnego emocjonalnie oraz wyrazistego w obrazie – aż chce się tworzyć dalej!

Sesja zdjęciowa Eweliny i Daniela była niezwykła z kilku powodów. Jadąc ze Słupsk na sesję ślubną mieliśmy doskonałą pogodę. Żadne z nas nie przypuszczało, że w Ustce zacznie lać, a słońce schowa się pod grubą powłoką chmur. Czekaliśmy w samochodzie około godziny, widząc, że gdzieś w oddali delikatnie się wypogadzało. Wykorzystaliśmy jedną chwilę… Przestało padać, zerwaliśmy się na równe nogi i pobiegliśmy nad morze. Klimat całej sytuacji oddają zdjęcia. Niezapomniane przeżycie to niezapomniane kadry ślubne. Para Młoda tak bardzo chciała mieć sesję zdjęciową, że nie były dla Nich istotne warunki pogodowe. Jedna taka sesja, a tyle przemyśleń… Fotograf ślubny ze swoim kunsztem i warsztatem odgrywa ogromną rolę, gdyż to on naciska spust migawki, on ustawia i tworzy przestrzeń, on oddaje kawałek swojej duszy. Po tej sytuacji zdałem sobie sprawę, jak wiele dla klimatu zdjęć dodaje Para Młodych, Ich zaangażowanie, chęć posiadania naprawdę dobrych jakościowo zdjęć. Myślę, że udało się nam, wszystko wyszło po mojej myśli, klimat, nastrój…

 

 

Ewelina i Daniel – Fotografia Ślubna Słupsk

 

Ewelina i Daniel – Fotografia Ślubna Słupsk

Ewelina i Daniel – Fotografia Ślubna Słupsk

Ewelina i Daniel – Fotografia Ślubna Słupsk

Ewelina i Daniel – Fotografia Ślubna Słupsk

Ewelina i Daniel – Fotografia Ślubna Słupsk

O mnie | Oferta | Portfolio | Poradnik Ślubny | Kontakt | Strona Główna