Informator ślubny przygotowania do zdjęć…

Informator Ślubny

Fotografia ślubna, jak wiadomo, to domena oraz przydział obowiązków fotografa. Jednakże Ci, mający być uwieczniani, także nie mogą zapomnieć o swoich powinnościach. Oczywiście, nie zmuszajmy się do niczego, ale pamiętajmy, że im bardziej sami zatroszczymy się o szczegółowość, tym precyzyjniejsza będzie też praca innych. Ten informator ślubny postara się przybliżyć kwestię przygotowań do zdjęć, które powstaną podczas przygotowań do ślubu, ceremonii, wesela, a być może i sesji w plenerze lub studio.

Najważniejszą kwestią w omawianym przypadku jest posiadanie już wybranego fotografa ślubnego – wtedy reszta to detale, które należy ostatnie trafnie omówić i zgrać. Przed jednym z najważniejszych dni w życiu odpowiednio wcześniej powinniśmy skonsultować swoje pomysły, a także opowiedzieć o oczekiwaniach. Dobrze by było, gdyby Młoda Para zastanowiła się, czy ma jakiś pomysł na zdjęcia z własnego ślubu, kogo przede wszystkim – w pierwszej kolejności – chcieliby dostrzec na pamiątkowych ujęciach, ale też np. czy podczas wesela mają ochotę na portrety z członkami rodziny i przyjaciółmi. Informator ślubny radzi – podpowiedzmy fotografowi, kto gdzie będzie siedział, kto jest najbliższy sercu, kogo nie powinno zabraknąć na fotograficznych wspomnieniach. To znacznie ułatwi pracę, ale też sprawi, iż będzie ona celniejsza, gdy nie będzie musiał rozwiązywać rodzinnych zagadek, a dzięki temu zyska czas na więcej niezapomnianych ujęć. Nie znaczy to jednak, że bez żadnej informacji kompletnie nie odnajdzie się w zgiełku ślubnej sytuacji. Zapewniam – lata doświadczeń pozwalają na wydobycie z tłumu tych najważniejszych oraz na wyważenie obecności na zdjęciach poszczególnych osób.

Informator ślubny przygotowania do zdjęć

Co do samej Młodej Pracy… Tyle ile ludzi, tyle rozmaitych charakterów. Zatem, kiedy zdamy sobie sprawę, że problemem może stać osoba trzecia, której praktycznie nie znamy, czyli w tym przypadku fotograf ślubny – jak najszybciej oswajajmy się z nim w myślach. W dniu ślubu dodatkowy stres wcale nie jest wskazany. Należy więc uzmysłowić sobie, przede wszystkim, iż osoba fotografująca jest przyjacielem, kimś kto życzliwie podchodzi do całego wydarzenia, a dodatkowo zdaje sobie sprawę, że obecność aparatu może powodować lekkie spięcia. Profesjonalny, szanujący klienta fotograf, z pewnością nie będzie narzucał się swoją osobą, wręcz postara się być niezauważony. Klient musi sobie jednak uświadomić, że dla lepszych efektów może zostać poproszony o zapozowanie, powtórzenie konkretnej czynności lub zrobienie miny. I to także nie powinno stanowić kłopotu – fotograf zrobi wszystko, by zdjęcie było jak najlepsze. Dlatego nie należy bać się ujęć, na których można wyjść niekorzystnie – takie kadry zupełnie nie wchodzą w rachubę.

Im większą frajdę sprawi nam zabawa z aparatem, tym lepsze będą tego efekty. Takie podejście przyda się klientom zarówno podczas dnia zaślubin, a także w trakcie sesji plenerowej/studyjnej – jeśli się na nią zdecydują. Może stać się ona dodatkową atrakcją – nie tylko wzbogacającą album z fotografiami ślubnymi, ale również wzmacniającą więzi pomiędzy małżeństwem. Świetna przygoda z pozowaniem wniesie do wspomnień nutki adrenaliny, uśmiechu, zachwytu nad miłością naszego życia.

Tenże informator ślubny odnosi się do problemu niepotrzebnego stresu. Młoda Para powinna, co najważniejsze, zaufać wybranemu przez siebie fotografowi. Nie martwcie się – z pewnością dostosuje się do zaleceń, a także będzie uważny na wszelkie zgłaszane problemy, wątpliwości, prośby. Kolejna ważna rzecz w podsumowaniu: nie bójcie się obiektywu – trzeba sobie uświadomić, że jest on po to, by w przyszłości, milej wspominało się ślubną ceremonię. Uwaga! Przed samym ślubem klient powinien myśleć tylko i wyłącznie o nadchodzącej ceremonii – resztą zajmą się odpowiedzialni za poszczególne kwestie ludzie.

Informator ślubny przygotowania do zdjęćInformator ślubny

O mnie | Oferta | Portfolio | Poradnik Ślubny | Kontakt | Strona Główna