Kilka porad o sesjach „ przed” i „ po”

Wspomnienia najpiękniejszych dni życia to oczywiście kadry utrwalone w pamięci każdego z nas. By zapewnić im wieczność skorzystajmy z „ magika”, który nam w tym pomoże. Osobą, która chętnie podejmie się tego wyzwania z pewnością jest fotograf. Zdjęcia ślubne są jednymi z najbardziej urokliwych pamiątek, to fakt. Ale… czemuż by nie skorzystać z podobnych usług podczas trwania okresu narzeczeństwa lub też z okazji pierwszej rocznicy ślubu?

Zachęcam do przemyślenia kwestii związanych z wyborem tematycznej sesji zdjęciowej. Ostatnimi czasy, najmodniejszymi wyborami są tzw. sesje narzeczeńskie. Zakochani ludzie pragną uwiecznić ten frywolny okres swojego życia. Swoboda w wyborze miejsca, stylu, ubioru całkowicie dowolna – wszystko w waszych rękach bądź też w głowie fotografa (warto połączyć siły, przedyskutować każdy najdrobniejszy szczegół, a efekt końcowy będzie urzekający). Celem jest dobra zabawa, zachowany na fotografii humor Wam towarzyszący, a przede wszystkim udokumentowanie pięknych uczuć oraz emocji jakie wytwarzają się pomiędzy przyszłą Młodą Parą.

Moim zdaniem uroczym prezentem, zarówno dla partnerów, jak i ich bliskich, są sesje „ ciążowe” – przepiękne wspomnienie oczekiwania na nowe życie. To niezwykle wzruszające kadry, które też świetnie poprawiają humor oraz jeszcze mocniej zacieśniają więzy pomiędzy przyszłymi rodzicami. Po latach, w albumie rodzinnym, odkrycie takich pamiątek z pewnością będzie niesamowicie miłe, sprawi, że na twarzach wszystkich domowników zagości uśmiech. Podobnie będzie ze zdjęciami z okazji narodzin lub kolejnych urodzin potomstwa. Starsze dzieci na pewno będą w przysłowiowym siódmym niebie mogąc przebierać się do woli przed obiektywem aparatu, te najmłodsze – gdy dorosną – zachwyci ich niecodzienne, oryginalne „ wystylizowanie”.

Małżeństwa zapraszam do skorzystania z ofert zdjęć poślubnych – np. zrobienia sobie świetnego prezentu na rocznicę ślubu czy też po prostu odnalezienia pretekstu, aby zaszaleć, doskonale się zabawić, mieć wspólne, piękne wspomnienia. Możecie zaprosić fotografa do siebie do domu lub umówić się z nim na sesję w plenerze bądź w studio. Jest to pomysł dla każdego, niezależnie od wieku, upodobań, oczekiwań.

Niezależnie od preferencji fotograf dostosuje się do Waszych próśb, jednakże jego klienci również powinni być wyczuleni na porady kierowane do nich. Pamiętajcie, że chce jak najlepiej i zależy mu, tak samo jak Wam, na fantastycznym efekcie końcowym. Na czas sesji oraz obróbek staje się przyjacielem, doradcą, zawsze możecie przedyskutować z nim wszelkie niedopowiedzenia.

Jak sami „ widzicie” opcji zdjęciowych dla par jest niesamowicie wiele. Znakomicie, jeśli jest okazja do stworzenia cyklu fotografii – jednakże ja zachęcam do skorzystania z usług profesjonalisty nie tylko, jeśli obchodzimy ważne rocznice czy święta. Czas mija nieubłaganie, żyjemy w ciągłym pędzie… Zatrzymajmy się więc na chwilę, zaczerpnijmy „ powietrza” i uchwyćmy – z pomocą artysty oraz jego aparatu – ulotne momenty życia. Twórzmy albumy rodzinne, przyjacielskie, koleżeńskie. Niech wspomnień zachowanych na kadrach będzie jak najwięcej.

Leave a reply