Podróże, te małe i duże, to czas relaksu, jak i poznawania, poszukiwań, czy obserwacji, które mają szansę przerodzić się w inspiracje. Fotograf ślubny, aby dobrze wykonywać profesję, powinien być świetnym obserwatorem, czerpiącym pomysły z każdego odwiedzonego zakątka. Dzięki swoim marzeniom, uporowi, a przede wszystkim ciężkiej pracy nad każdym powstałym zdjęciem, miałem możliwość odwiedzenia magicznego miejsca na Ziemi, jakim jest Abu Dhabi. Do dzisiaj swoją wycieczkę wspominam z radością, a nawet wzruszeniem. Poznani ludzie, upalne dni oraz poznane miejsca pozostaną w mojej pamięci na zawsze – oczywiście, również dzięki kadrom zachowanym z podróży.

Podczas pobytu starałem się jak najwięcej zapamiętać, „wchłonąć”, jednak przyznaję, że priorytetem było uchwycenie niesamowitych momentów, których byłem uczestnikiem. Pracując głównie w Polsce niemożliwym jest pozyskanie konkretnych, tak charakterystycznych oraz niesamowitych krajobrazów. Jeśli chodzi o sztukę fotograficzną, jaka mnie najbardziej interesuje – a zatem fotografię kreatywną – najróżniejsze, oryginalne otoczenia, jak i niesztampowe obiekty są pożądane. W związku z moim wyjazdem i nasiąknięciem tą nietypową kulturą pojawił się pomysł, a następnie zapotrzebowanie, na zdjęcia kojarzące się z pustynnym, bajkowym klimatem. Jak wyszło ocenicie sami. Jest to moja wariacja na to – co zastałem w tym odległym państwie. Cykl nie uważam za zamknięty, tym bardziej, że liczę na powrót w te rejony. Wtedy za pewno „ wyłapię” coś nowego, coś odkrywczego dla mnie, mojej twórczości.

W moim zawodzie wszystko łączy się ze sobą – fotografii ślubnej nie byłoby gdyby nie moje rozległe zainteresowania oraz otwartość na ludzi, z kolei zdjęcia powstające w konkretnej tematyce nie udałby się, gdyby nie doświadczenie, jakie posiadłem tworząc kadry zakochanym ludziom. Mam to szczęście, iż pasja idzie w parze z pracą. Cieszę się, gdy moje fotograficzne światy mogą się połączyć, a jeszcze większą radość sprawia mi czerpanie inspiracji z ludzi jakich spotykam oraz z miejsc, które odwiedzam. Wtedy życie nabiera większego sensu.

0017

0035