Wydawać by się mogło, że zwierzęca tematyka w sztuce całkowicie wyczerpała już swoje możliwości. Czy tak jest faktycznie? Moim zdaniem – na pewno nie. Ogromne pole do popisu również i w tym przypadku daje fotografia kreatywna. Za jej pomocą można przybliżyć gatunki chronione, ujarzmić niebezpieczne drapieżniki lub wręcz przeciwnie – dodać charakteru tym najbardziej delikatnym osobnikom. Najrozmaitsze pomysły, najlepiej jeśli są niekonwencjonalne, od razu przenoszę ze swojej głowy do świata fotografii. Lubię ukazywać zwierzęta w otoczeniu pierwotnie niespecjalnie pasującym do nich. Każde zdjęcie jest przemyślane, dokładnie wiem, czemu właśnie ma wyglądać tak, a nie inaczej. Zależy mi, by oglądający nie spodziewali się zastanej sytuacji. Zwierzęta dają ogromne pole do manewru – ich natura sama w sobie jest nieobliczalna, a w połączeniu z moim spojrzeniem na poszczególne gatunki – okazuje się niestereotypowa.

Wyobraźnia daje olbrzymie możliwości w kreowaniu własnej, wyimaginowej rzeczywistości. Każdy odbiorca na własną rękę ocenia, interpretuje, „trawi” moje wizje. Co prawda są one subiektywne, jednak nigdy jednoznaczne. To ułatwia komunikowanie z widzem. Zawsze jestem ciekaw, jak moje pomysły zostaną odebrane przez innych, czy pokryją się z moimi przemyśleniami, czy też może zaprowadzą do zupełnie innych wniosków lub też kolejnych pomysłów.

Fotograf ślubny to jedna z moich odsłon zawodowych. Całą pracę, którą wykonuję poza uwiecznianiem uroczystych chwil, przekuwam w doświadczenie, ale i traktuję jako oderwanie się od bieżących spraw. Wszystkich klientów zawsze zapraszam na stronę prywatną http://giedrojcmichal.com oraz zachęcam do zaznajomienia się z moją „ nieślubną” twórczością. Dzięki temu odkryją mój pomysł na zastaną rzeczywistość, dowiedzą się, że zdjęcia ślubne, które przyjdzie mi wykonać nie będą sztampowe, a z pewnością z indywidualnym podejściem do każdej Młodej Pary.

0521

0525

0051

0107